Na zamknięciu WIG zyskał 1.028%


# dochodzi informacja z resortu gospodarki #

Jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w 2011 roku jest bezpieczeństwo energetyczne - Gaz i ropa wymagają wspólnych działań - powiedział premier Donald Tusk na konferencji prasowej w Brukseli po spotkaniu z szefem Komisji Europejskiej Jose Barroso. Prezydent USA Barack Obama wezwał Kongres do uchwalenia ustaw, które pomogą skutecznie rywalizować na świecie amerykańskim firmom, produkującym alternatywne źródła energii, i będą promować technologie nie zanieczyszczające środowiska. Polskie Linie Lotnicze LOT do północy we wtorek odwołują wszystkie rejsy pasażerskie - poinformował PAP rzecznik przewoźnika Jacek Balcer. Żaden samolot LOT-u nie wystartuje z lotnisk krajowych i zagranicznych.Ponad dwie trzecie Greków (69 proc.) uważa, że sytuacja gospodarcza w kraju będzie ulegać pogorszeniu, a zdecydowana większość (80 proc.) obawia się niepokojów społecznych - wynika z sondażu opublikowanego w piątek przez dziennik "Kathimerini". W piątek 23.04.2010 r. z pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej CEZ zrezygnował Vlastimil Jiřík. MSP, które zaproponowało funduszom emerytalnym jedno miejsce w radzie nadzorczej Enei, chce podobną politykę stosować przy ofertach kolejnych spółek. Resort nie wyklucza też oddania miejsca w zarządzie spółki, jeśli inwestor finansowy mocno by się zaangażował - powiedział w środę Aleksander Grad, minister skarbu.

Aż 67 owiec zginęło w poniedziałek w południowo-zachodnich Niemczech, gdy dwa psy zagoniły je na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy.

W trakcie rewizji kontenera, który przypłynął z Chin uwagę celników z Gdyni zwróciły kartony zawierające porcelanowe zestawy do herbaty. Towar zadeklarowano jako zestawy pościelowe. Okazało się, że jest tam jeszcze coś innego - ponad 4 miliony sztuk papierosów o wartości prawie 1,7 miliona złotych. Banki w piątej co do wielkości gospodarce Unii Europejskiej mogą ukrywać prawdziwy rozmiar strat spowodowany niespłaconymi pożyczkami - informuje agencja ratingowa Moody\\\\\\\'s

Najlepszą okazała się pralka Miele, a najgorszą - Amica. Ale dobra pralka wcale nie musi być droga - wynika z najnowszego testu Fundacji Pro-Test. Jedna z największych greckich central związkowych zrzeszająca urzędników państwowych Adedy zaapelowała w niedzielę o zablokowanie "antysocjalnych" środków ogłoszonych przez rząd w zamian za międzynarodową pomoc finansową Przegląd informacji ze spółek, poniedziałek 10 maja godz. 15W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w handlu ukształtował się na poziomie plus 3 wobec minus 3 w lutym - podał GUS w komunikacie. Przedsiębiorcy oceniają bieżącą sprzedaż nieco mniej negatywnie niż w lutym, natomiast jej prognozy są optymistyczne. Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, część studentów sprzeciwia się mającemu mieć dziś miejsce podpisaniu umowy stypendialnej między Uniwersytetem Warszawskim a Gazprom Exportem i EuRoPol Gazem. Na podstawie umowy obie firmy chcą ufundować stypendia dla doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego zajmujących się relacjami polsko-rosyjskimi. Litwa, Łotwa i Estonia będą razem zabiegały o unijne środki finansowe, które można będzie przeznaczyć na budowę wspólnego systemu bezpieczeństwa energetycznego - oznajmiła prezydent Litwy Dalia Grybauskaite po spotkaniu w środę w Wilnie z prezydentami Łotwy i Estonii, Valdisem Zatlersem i Toomasem Hendrikiem Ilvesem.

Polska nie wykorzystuje środków z elastycznej linii kredytowej MFW


Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) - wynika z cotygodniowego raportu na temat działalności finansowej MFW.

Na Podkarpaciu powstanie pierwsze przedszkole firmowe


Pierwsze na Podkarpaciu firmowe przedszkole powstanie w Dębicy. Pomysłodawcą projektu jest firma Weldon - wytwórca m.in. konstrukcji stalowych. Pieniądze - ponad 3,5 mln zł - spółka pozyskała z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Analitycy: złoty do euro najsilniejszy od grudnia


Złoty w stosunku do euro jest najmocniejszy od grudnia ub.r. Euro w czwartek po południu kosztowało 3,8434 zł. Według analityków, umocnienie naszej waluty wynika głównie z ogólnego osłabienia euro i lepszej oceny polskiej gospodarki od innych krajów regionu.

Czesi stawiają na energię słoneczną


Montaż paneli słonecznych oferuje już blisko 1000 czeskich firm. Łączna powierzchnia zamontowanych solarów zbliża się do 200 tys. m2 - napisała Polska Gazeta Wrocławska.

"GP": krytycznie o rządowym pakiecie antykryzysowym


Zamiast porządku, rząd wprowadza chaos w umowach terminowych o pracę - gani "Gazeta Prawna".

taksacja nieruchomości owo nasza zawód wyuczony. Jeżeli chcesz zadysponować wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym biurem. Polski fachura majątkowy Warszawy wyceni twoją dwór wewnątrz rodzaj miarodajny plus zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od momentu kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki dodatkowo mieszkania. Krajowy fachura majątkowy Warszawy wyceni także budynek wolnostojący azali jakąkolwiek inną dwór. Zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym szacunek nieruchomości owo nasza zawód wyuczony. Gdyby chcesz zapotrzebować wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym biurem. Własny opiniodawca majątkowy Warszawy wyceni twoją majątek w środku maniera miarodajny oraz zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od czasu kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki także mieszkania. Krajowy fachman majątkowy Warszawy wyceni i budynek wolnostojący azali jakąkolwiek inną majątek. Zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy dodatkowo okolic. Nasze wyceny nieruchomości Stolica Polski owo wiecznie całokształt profesjonalizmu. Zapraszamy aż do naszych wycen nieruchomości plus przedsiębiorstwa chcące określić wartość swoją aktywność. Opiniodawca

Warszawa http://www.wycenianie.com.pl/

majątkowy Gród nad Wisłą spośród naszego biura dojedzie bez ogródek aż do twojej siedziby rzeczoznawcą na terenie Warszawy także okolic. Nasze wyceny nieruchomości Gród nad Wisłą owo zawżdy całość profesjonalizmu. Zapraszamy aż do naszych wycen nieruchomości także przedsiębiorstwa chcące określić wartość swoją funkcjonowanie. Koneser majątkowy Stolica Polski spośród naszego biura dojedzie kawa na ławę aż do twojej siedziby