Monika Stachowska zagra we Francji

Monika Stachowska, która w barwach Vistalu Gdynia zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski i awansowała do półfinału Challenge Cup, odchodzi z tego klubu. Była kapitan gdynianek podpisała kontrakt z siódmym zespołem ligi francuskiej Avor 29 Pays de Brest.

Remigiusz Golis (UKS G-8 Bielany Warszawa) zajął czwarte miejsce w zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w angielskim Medway. Po ekscytującym finiszu w kombinacji (bieg i strzelanie) zwyciężył Węgier Adam Marosi przed Czechem Ondrejem Polivką. We wtorkowy wieczór na Camp Nou w Barcelonie dojdzie do ciekawego starcia w Lidze Mistrzów. Duma Katalonii zmierzy się z spotkaniu grupy F z Interem Mediolan. Wciąż jednak nie wiadomo, czy napastnik Blaugrany Lionel Messi będzie w stanie wystąpić w tym meczu. Rozpoczynające się w niedzielę hokejowe mistrzostwa świata do lat 18 (dywizji 1) w Krynicy-Zdroju odbędą się zgodnie z planem, ale bez udziału publiczności - poinformował Polski Związek Hokeja na Lodzie.

W ostatnim sparingu rozegranym w Turcji Ruch Chorzów zremisował z Saturnem Ramienskoje 1:1. Kontrowersyjna mistrzyni świata na dystansie 800 m Caster Semenya, która wciąż czeka na wyniki testów płci, nieoczekiwanie przyznała, że bieganie nic dla niej nie znaczy. Co więcej, dodała, zakończenie kariery nie stanowiłoby dla niej większego problemu. Główny sponsor Standardu Liege potępił "brutalny czyn", którego dopuścił się piłkarz tego klubu Axel Witsel na obrońcy reprezentacji Polski i Anderlechtu Bruksela Marcinie Wasilewskim podczas niedzielnego meczu ligowego (1:1).

Tenisiści Wielkiej Brytanii awansowali do finału turnieju o Puchar Hopmana, nieoficjalnych mistrzostw świata drużyn mieszanych rozgrywanych na twardych kortach w Perth. W ostatnim pojedynku pierwszej fazy pokonali w piątek Rosję 2:1 i zajęli pierwsze miejsce w grupie B.

Konrad Niedźwiedzki (AZS Zakopane) zajął dwunaste miejsce w wyścigu na 1500 m w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w norweskim Hamar. Po raz trzeci w tym sezonie zwyciężył Amerykanin Shani Davis. W finale Pucharu Portugalii piłkarze FC Porto pokonali GD Chavez 2:1. Rywalem słynnego klubu był zespół, który w tym sezonie został zdegradowany do... trzeciej ligi.

Trener Pogoni Szczecin, Piotr Mandrysz ma świadomość, że jego zespół nie zasłużył na tak wysoką wygraną z Sandecją Nowy Sącz (4:0) w meczu I ligi. Aż sześciu naszych reprezentantów wyruszyło dziś na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w czwartek i w sobotę w niemieckim Hinterzarten (HS 108). Pięciu zawodników, pięć różnych charakterów. Razem mają sięgnąć po medal. Trener polskich skoczków narciarskich opowiada o każdym ze swoich podopiecznych.

Z dezaprobatą o sobotniej walce bokserskiej w wadze ciężkiej Andrzeja Gołoty z Tomaszem Adamkiem wypowiedział się srebrny medalista olimpijski z Moskwy Paweł Skrzecz. "Jestem przeciwny temu pojedynkowi i dziwię się obydwu zawodnikom. Czy flesze są im koniecznie potrzebne?" - zastanawia się. Maja Włoszczowska już w domu będzie dochodzić do zdrowia po upadku na treningu przed wyścigiem o mistrzostwo świata w kolarstwie górskim. W piątek nasza zawodniczka opuściła szpital w Canberze. - Czuje się już dużo lepiej. Może mówić - cieszy się jej trener. - Przy wyznaczaniu tej trasy popełniono wielki błąd - komentuje z kolei Czesław Lang. Dyrektor Włoskiego Związku Piłkarskiego, Antonello Valentini uważa, że ewentualną decyzję na temat powrotu do reprezentacji Francesco Tottiego może podjąć tylko selekcjoner Marcello Lippi.

Lech Poznań rozpoczął przygotowania

Piłkarze Lecha Poznań w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Po dwóch tygodniach spędzonych u siebie, wyjadą na zgrupowania do Hiszpanii i Turcji.

Cztery Skocznie z polskim trio

Trzech polskich skoczków zobaczymy we wtorkowym konkursie, inaugurującym 58. Turniej Czterech Skoczni. W niemieckim Oberstdorfie niespodziewanie zabraknie Kamila Stocha. Kwalifikacje wygrał Norweg Anders Jacobsen.

Nowa murawa na Estadio Mestalla

Mimo notorycznych problemów finansowych w Valencii postanowiono zainwestować w naprawę murawy na Estadio Mestalla, która była ostatnio w opłakanym stanie.

Wesołowski: liczy się to co w bramce

Łódzki Klub Sportowy przegrał na wyjeździe 0:1 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w spotkaniu kończącym zmagania 4. kolejki 1. ligi. Na konferencji prasowej zasępiona mina szkoleniowca łodzian, Grzegorza Wesołowskiego mówiła wszystko.

Apel zawodnika do kibiców

Jak podała oficjalna strona internetowa Górnika Zabrze, były zawodnik tego klubu, Dariusz Kołodziej prosi kibiców o wyrozumiałość i obiektywizm. Obecnie jest zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała, które z najbliższym spotkaniu zmierzy się z Zabrzanami. Popularny "Kołek" liczy na to, że nie spotka się z gwizdami i nieprzychylnymi okrzykami pod jego adresem.