Keane wini piłkarzy Irlandii, a nie Henry'ego


Były kapitan piłkarskiej reprezentacji Irlandii Roy Keane uznał, że winę za utratę kontrowersyjnej bramki w meczu z Francją w Paryżu, która zniweczyła nadzieje zespołu gości na awans do finałów MŚ, ponosi raczej obrona drużyny "zielonej wyspy" i bramkarz, a nie Thierry Henry.

Istnieje możliwość powiększenia reprezentacji Polski na rozpoczynające się 12 lutego w kanadyjskim Vancouver 21. Zimowe Igrzyska Olimpijskie o snowboardzistę Mateusza Ligockiego startującego w snowcrossie. Frekwencja w niedzielnych wyborach do izby niższej japońskiego parlamentu osiągnęła rekordową wysokość 69,28 procent - podano w poniedziałek oficjalnie w Tokio. Co najmniej 21 osób zginęło, a 17 zostało rannych w zderzeniu dwóch pociągów, do którego doszło dziś rano w pobliżu miasta Agra na północy Indii - poinformowała indyjska policja. Wcześniejszy bilans ofiar mówił o 15 zabitych.Amerykańska podsekretarz stanu ds. kontroli zbrojeń i bezpieczeństwa międzynarodowego Ellen Tauscher przeprowadziła rozmowy w czeskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych na temat sposobu uczestniczenia Republiki Czeskiej w nowym systemie obrony przeciwrakietowej, którego utworzenie planuje Waszyngton. Hiszpan Samuel Sanchez z grupy Euskaltel wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego Dookoła Kraju Basków, długości 161 km z Amurrio do Eibar. Liderem został drugi na mecie jego rodak Alejandro Valverde z grupy Caisse d'Epargne. Polacy nie startują. Przygotowujący się do pierwszych konkursów Pucharu Świata w Kuusamo czescy skoczkowie narciarscy pojechali do Norwegii, gdzie mają przez tydzień trenować na śniegu w Lillehammer lub Vikersund. Jednak te plany mogą ulec zmianie, gdyż w Norwegii na razie nie ma odpowiednich warunków, nawet kadra tego kraju oraz Polacy trenują aktualnie w Finlandii.

Szef Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Sepp Blatter broni decyzji International Football Association Board (IFAB), która opowiedziała się przeciw wprowadzeniu telewizyjnych powtórek, ułatwiających sędziom podejmowanie decyzji.

Tomasz Rosiński podczas wtorkowego meczu w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych z Czechami miał założonych na głowie pięć szwów. Nawet sam poszkodowany nie wie jak do tego doszło. Zdania w ekipie są podzielone czy został uderzony przez rywala ręką, czy kolanem. To dla niego zupełnie nowe doświadczenie - uważa trener Bogdan Wenta. W spotkaniu kończącym pierwszą kolejkę zmagań w grupie D mistrzostw świata reprezentacja Niemiec rozgromiła Australię 4-0 (2-0).

Michael Schumacher rozumie, że wiele osób mogło czuć się rozczarowanych jego szóstym miejscem w wyścigu o Grand Prix Bahrajnu. Niemiec podkreślił jednak, że nie jest magikiem. Partia Piratów nawołująca do legalizacji wymieniania się plikami w internecie rozpoczyna oficjalną działalność w Finlandii - powiadomił jej szef Pasi Palmulehto. Cztery osoby zginęły w strzelaninie, do której doszło w niemieckiej miejscowości Schwalmtal w Nadrenii. Bilans ofiar podała miejscowa policja po aresztowaniu mężczyzny, który zaczął strzelać na jednym z tamtejszych osiedli mieszkaniowych.Pełniący obowiązki prezydenta Hondurasu Roberto Micheletti poinformował, że ustąpi z urzędu na okres od 25 listopada do 2 grudnia aby umożliwić obywatelom skoncentrowanie się na wyborach prezydenckich, ktore odbędą się 29 listopada. Niemiecki wicekanclerz i szef dyplomacji Guido Westerwelle zażądał dogłębnej debaty w Bundestagu na temat sprawiedliwości społecznej w Niemczech i kierunku państwa socjalnego. Ukraińska rada ministrów wprowadziła kwarantannę w dziewięciu obwodach na zachodzie kraju i podjął decyzję o zamknięciu w całym kraju na 3 tygodnie wszystkich placówek oświatowych - informuje agencja UNIAN.

Tarcza w Bułgarii? Rosjanie chcą wyjaśnień


Chociaż nikt o wybudowaniu części amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Bułgarii jeszcze oficjalnie nie poinformował, Rosja już domaga się wyjaśnień w tej sprawie.

Polacy będą głosować w Moskwie, Petersburgu, Kaliningradzie i Irkucku


W niedzielnych wyborach prezydenckich Polacy przebywający na terytorium Rosji będą mogli głosować w czterech obwodowych komisjach wyborczych - w Moskwie, Petersburgu, Kaliningradzie i Irkucku.

PŚ w judo: Szczęśliwe losowanie Krawczyka


Robert Krawczyk, wychowanek klubu Czarni Bytom, absolwent gdańskiej AWFiS, miał szczęście w losowaniu. Oby równie dobrze było na tatami - powiedział PAP prezes Polskiego Związku Judo Wiesław Błach, który przebywa w Abu Zabi na zawodach Pucharu Świata.

II tura wyborów lokalnych w Kosowie


W Kosowie rozpoczęła się w niedzielę o godzinie 7.00 II tura wyborów lokalnych, pierwszych od czasu ogłoszenia niepodległości w lutym ubiegłego roku, organizowanych samodzielnie przez kosowskie władze. Wybory odbywają się w 21 miejscowościach na 36 - tam, gdzie żaden z kandydatów nie zdobył w I turze 15 listopada ponad 50 procent głosów.

Obama wierzy w porozumienie w Kopenhadze


Prezydent USA Barack Obama wierzy, że w Kopenhadze podczas szczytu ONZ poświęconego redukcji gazów cieplarnianych osiągnięte zostanie porozumienie w sprawie zmian klimatycznych - poinformował Biały Dom.

taksacja nieruchomości owo nasza zawód wyuczony. Jeżeli chcesz zadysponować wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym biurem. Polski fachura majątkowy Warszawy wyceni twoją dwór wewnątrz rodzaj miarodajny plus zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od momentu kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki dodatkowo mieszkania. Krajowy fachura majątkowy Warszawy wyceni także budynek wolnostojący azali jakąkolwiek inną dwór. Zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym szacunek nieruchomości owo nasza zawód wyuczony. Gdyby chcesz zapotrzebować wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym biurem. Własny opiniodawca majątkowy Warszawy wyceni twoją majątek w środku maniera miarodajny oraz zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od czasu kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki także mieszkania. Krajowy fachman majątkowy Warszawy wyceni i budynek wolnostojący azali jakąkolwiek inną majątek. Zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy dodatkowo okolic. Nasze wyceny nieruchomości Stolica Polski owo wiecznie całokształt profesjonalizmu. Zapraszamy aż do naszych wycen nieruchomości plus przedsiębiorstwa chcące określić wartość swoją aktywność. Opiniodawca

Warszawa http://www.wycenianie.com.pl/

majątkowy Gród nad Wisłą spośród naszego biura dojedzie bez ogródek aż do twojej siedziby rzeczoznawcą na terenie Warszawy także okolic. Nasze wyceny nieruchomości Gród nad Wisłą owo zawżdy całość profesjonalizmu. Zapraszamy aż do naszych wycen nieruchomości także przedsiębiorstwa chcące określić wartość swoją funkcjonowanie. Koneser majątkowy Stolica Polski spośród naszego biura dojedzie kawa na ławę aż do twojej siedziby